úterý 3. dubna 2012

Jak jsme "oslavili" Den autismu

Přípravu na tento "modrý" den jsem trochu podcenila. Bylo hodně chladno, proto se mi těžko hledalo vhodné modré oblečení, i když oblečení máme opravdu spoustu. Škoda, že tomuto dni nenáleží teplejší letní den. Sárinka s Lukáškem  měli nést modré lucerničky, ale ať jsme dělali co jsme dělali, modrého světýlka jsme nedosáhli. Všechny modré plasty, fólie, látky vložené do lucerniček stejně prosvítilo žluté světlo. Zamalování pomocí temper také nepomohlo. Asi 2 hodiny před akcí mne napadlo vyrobit modré ozdobné stužky. Byla to taková minirychlovka, ale měla úspěch. Sárinka dostala stužku na krk, ostatní si ji připevnili pomocí spínacího špendlíku.
 
Aby byla účast co nejhojnější, pozvali jsme i babičku s dědečkem. Jsme rádi, že nás podpořili.
 Společná fotografie s paní Markétou Jandekovou (vlevo), díky níž existuje sdružení JAN (Jdeme autistům naproti) a bez které by se jistě akce nekonala. Jeden z mála lidí, kteří se o autismus vůbec v Olomouci zajímají.
Celá akce se konala na Horním náměstí, kde byla umístěna tabule pro možnost napsání vzkazu pro lidi s autismem a jejich rodiče a zároveň si zde mohl každý přečíst také vzkaz od lidí s autismem a jejich rodičů. To srdce plné modrých dětských ručiček vymysleli ve školce, kam chodí jedna holčička s autismem.
Pro zpříjemnění celé akce, se v prostoru před vchodem do radnice konal koncert Zdeňka Vilímka, hráče na digeridoo a bubny.

                   Koncert byl úžasný a o nové hudebníky nebyla nouze.
                                                   A tak se hrálo......
                                                     a pumpovalo.....

                                               a zase se hrálo......


          Lukášek dokonce překonal ostych a roznášel letáčky o autismu.
                                       Paní pořadatelka - jako doma:-)

                                                   Trochu zábavy.....
                                          .... a zase hned do práce.

                             To je ale fuška nafouknout tolik balonků.

                                    Po takové práci pěkně vyhládne.


Společné focení na závěr celé akce. Sárinka měla své úlety, ale celkem celou akci zvládla dobře. Realita je trochu odlišnější a krutější, než se zdá na fotografiích, ale o tom je autismus. Věříme, že se podařilo díky této akci, alespon pár lidem rozsvítit modré světlo v jejich srdcích. Všem děkujeme.

6 komentářů:

 1. Nádherné fotky, skvělá akce. Děti vypadají spokojeně, i když vím, že byly určitě i perné okamžiky.

  OdpovědětVymazat
 2. Leni, tak to je paráda. Tady na malém městě se nic nedělo a asi tu i ještě převládá taková ta ostýchavost? Nevím. Nebo by si ještě nějaký "inteligentní" mozek mohl myslet, že se chceme zviditelňovat...Modré stužky jsou krásné a důstojné, moc šikovný nápad. A nespadne, nerozbije se....
  Lukášek je FRAJER!!! Že se nestyděl a šel. A snad je i fajn, že je to malý kluk a tak si to lidé převzali se zájmem či zvědavostí.
  Sárinku nám půjčíš na léto, až se bude nafukovat bazén:-))
  Že ji to bavilo?
  MOHLA BYS TU UKÁZAT TEN LETÁČEK? Pa Magda
  (už napíšu, slibuji)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdi, ten letáček je v příspěvku před ježkem.

   Vymazat
 3. Podle fotek parádní akce. Ty stužky byl bezva nápad, praktické a moc pěkné. Lukášek i Sárinka jsou opravdu šikulové, že tak krásně pomáhali.
  PS: Největší výhoda fotek je, že zachytí kouzlo okamžiku. Ty pravé potíže, ale na nich vidět nejsou.

  OdpovědětVymazat
 4. AHOJ TO BYLA MOC HEZKÁ AKCE,TO U NÁS NIC TAKOVÉHO NEBYLO,ALE MY JSME SE ALESPOŇ MODŘE OBLÉKLI A VYFOTILI JSME SE ,DALI JSME SI MODRÉ POZADÍ A FOTKU NA FB...STUŽKY JSOU MOC HEZKÉ A SÁRINKA I LUKÁŠEK SI TO JAK JE VIDĚT KRÁSNĚ UŽÍVALI:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky, krasna akce, smekam pred vami a deti, az na tu zimu, si to take uzivaly. Jste vazne sikulkove.:-)Priste se urcite nejak modre zapojime take. Letos na to nejak nebyla nalada.:-( Leni, posilame slunicko a prejeme krasne a vesele Velikonoce...:-)

  OdpovědětVymazat