čtvrtek 15. září 2011

Nemoce a škola

Začal nový školní rok a s tím spojená série nemocí. Hned první školní den se dostavila střevní chřipka. Naštěstí  zasáhla jen Mirka a ne děti, ale už je tu druhá vlna a tu asi neustojíme. Sárinka chodila do školky jen první 4 dny a začala kašlat. Onemocněli jsme postupně téměř všichni. U Lukáška jsme pomocí Ventolinu ještě včas vše zvládli, děsila mne představa, že by jeho nepřítomností ve škole vše začalo od začátku. Sárinka s babičkou na tom byly hůř a já totálně odpadla. Nevím, jestli dnešní virózy jsou odolnější a zákeřnější nebo moje tělo už věkem vše hůř zvládá. Antibiotika, Ventolin, různé preparáty na kašel, nic nezabíralo a přešlo do stádia dušení. Byly to hodně krušné tři dny a dvě noci. Není na mně místo, které by mne po těch dnech nebolelo, hlavy se nemůžu ani dotknout. Sárinka antibiotika nedostala, modlím se, ať neskončí jako já. Zatím hodně kašle, je zahleněná. Dáváme kapky na kašel, Aerius, mažeme hrudník.
Ještě malá zmínka o Lukáškovi a škole.
Mluvili jsme o Lukáškovi s paní učitelkou. Ve škole je prý šikovný, hlásí se, zapojuje se do různých aktivit, brečí jen chvíli po našem odchodu. Také jsme se obrátili na psychiatrii o radu, ale moc jsme se toho nedozvěděli. Nenásilnou formou si s Lukáškem povídat, vše mu vysvětlovat, což neustále děláme. Po týdnu chození do školy se zdálo, že vše už spadá do přijatelného normálu, dokonce už Lukášek nevyžadoval můj doprovod do šaten, ale jen před školu. Bohužel druhý den doprovázela Lukáška do školy babička, po které vyžadoval doprovod až do třídy a zase s brečením. Dnes už zas nechtěl ani do družiny, protože paní družinářka chtěla po Lukáškovi  namalovat rybičku. Nemyslím si, že by byl ještě tak depresívní jako v předchozích dnech, ale v noci se třeba vzbudí a křičí: "Jakou barvičkou mám vymalovat tu kostičku za domácí úkol, já to budu mít určitě špatně!" Celkově mi to připadá, že si špatně zvyká na nové prostředí a neustále, přes naše přesvědčování, pochybuje o svém sebevědomí. Bojí se, že něco udělá špatně. Již také dostal od paní družinářky černý puntík za to, že nešel po schodišti po levé, ale po pravé straně a byl z toho zase špatný. Včera jsme museli navíc trénovat rybičku, kdyby ji paní družinářka požadovala namalovat. Takže družina zatím moc neprochází (zatím tam chodí jen na chvíli a postupně se pár minut přidává), ale na učení si nestěžuje (pomíjím řeči o nutnosti psaní domácích úkolů apod.) a paní učitelka se mu líbí, dostal od ní zatím samé smajlíky a prý je na Lukáška hodná.

4 komentáře:

 1. Jsme na tom podobně. Míša a mamka mají školkus bacilus. Takže odsáváme, kapeme do nosu a pereme se s Mišíkem, neboť on tyto činnosti bytostně nesnáší.
  Tak přeji rychlé uzdravení a návrat do normálního režimu.

  OdpovědětVymazat
 2. Začal školní rok a nemoci jsou tady... Přeji brzké uzdravení.

  OdpovědětVymazat
 3. Brzy se zdravte, moc na vás myslím...Chce to jen spoustu lásky a trpělivosti.

  OdpovědětVymazat
 4. Romana Wágnerová21. září 2011 17:38

  Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o kontakt?? Stačil by e-mail. Potřebovala bych pomoc. Děkuji předem. (romi.wagnerova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat